Ringa Sea Food

Kuruçeşme’de, boğazın en güzel noktasında yer alan Ringa Sea Food Restaurant, etkileyici atmosferi ve modern menüsüyle ayrıcalıklı bir gastronomi deneyimi vaat ediyor. 

Denizleri korumak ve bereketini sürekli kılmak amacıyla her ürüne mevsiminde yer veren Ringa Sea Food Restaurant, Ege’den Akdeniz’e tüm yerli özel balıkları yaratıcı bir menüyle sunuyor. 

Bu özgün menünün balıklarının eşlikçisi mezeler de özenli ve inovatif bir yaklaşımla tamamlayıcının bir adım ötesine geçmeyi başarıyor. 

Ringa Sea Food Restaurant, gelişmiş hazırlama ve pişirme teknikleri ile dünya eşdeşlerinde sunulan kalitede balık ve deniz ürünlerini, boğazın renkleriyle birleştiriyor. 

Vizyonumuz & Misyonumuz

Deniz bizim ilhamımız. Ona hak ettiği değeri vermek de en önemli amacımız. Bu uçsuz bucaksız görünen, her bakanı mutlu eden ve bizi burnumuza dolan kokusuyla her seferinde İstanbul’a aşık eden deniz. Bizi büyüleyen ve heyecanlandıran da belki de denize baktığımızda gördüğümüz sonsuz ihtimaller.

Bizim gibi deniz sevdalıları için, ilhamımızı baş köşeye koyduğumuz ve Kuruçeşme’de boğazın en güzel noktasını karşımıza aldığımız bir deneyim tasarladık. Denizin sürekli döngüsünün dinamizminde, modern ve yaratıcı bir menü oluşturduk. Özgün menümüzü, mevsimsel ve kaliteli ürünlerle ve elegant bir atmosferle taçlandırdık. Boğazın tüm renklerine hakim restoranımız, mevsimselliği odağına alan yaratıcı bir menüyle ve gelişmiş hazırlama ve pişirme teknikleriyle dünya standartlarını yakalıyor.

Denizin bize sunduğu tüm güzelliklere minnetle yaklaşıyoruz. Bize sonsuz gelen bu yapının özenle korunması gerektiğinin bilincindeyiz. Ege’den Akdeniz’e, en güzel yerli balıklarımızı yalnızca mevsiminde sunuyor ve denizlerimizi korumayı ve bereketini her daim sürdürmeyi hedefliyoruz. Mevsimselliğin ve dengeli tüketilen yerel balıkların, denizlerimizin zenginliğini ve çeşitliliğini gözler önüne serdiğini düşünüyoruz. Bu yüzden de balık seçimi dahil tüm menümüzü, mevsime ve denizlerimizdeki sürdürülebilirliğe dayalı dizayn ediyoruz.

Dekorasyonumuzdan, menümüze her detayını ayrıcalıklı bir deneyim sunmak için tasarladığımız restoranımızın Boğaz’a ve denize hakkını verdiğini düşünüyoruz. Mevsimine göre yaşayanları, denizin kokusuyla içine mutluluk dolanları, hayattaki en keyifli anların doğayla iç içe yaşandığını bilenleri Ringa Sea Food’a bekliyoruz.

kt_logo

Ringa Sea food olarak, Ekim ayında başlattığımız Sorumlu Restoran Hareketi kapsamında bir adım daha atıyoruz ve 8 Kasım 2021'den itibaren misafirlerimize sunduğumuz ürünlerimizdeki yumurtaların (kabuklu, sıvı ve mamül ürünler) tamamını kafessiz sistemden tedarik edeceğimizi kamuoyuna taahhüt ediyoruz.

sgp_logo

Ringa Sea Food Sürdürülebilir Gıda Platformu üyesidir.